|
С 8 на сто! Оръжейниците от ВМЗ с по-високи заплати от 1 юли |
|
Петък, 30 Май 2025 10:15 |
|
По-високи заплати ще имат оръжейниците във ВМЗ Сопот от 1 юли тази година. Увеличението е с 8 процента. Това стана ясно днес след заседание на Съвета на директорите на държавното дружество, съобщиха от Министерството на икономиката и индустрията.
Повишаването на трудовите възнаграждения бе
постигнато след преговори с ръководствата на синдикалните организации на КНСБ и КТ Подкрепа.
Във ВМЗ ЕАД - Сопот предстои да бъдат въведени в експлоатация и два нови цеха на площадка Сопот. Те са за производство на артилерийски боеприпаси и са с високо производително и модерно оборудване, което ще повиши капацитета на собственото производство на механичните детайли за крайната продукция.
Изпълнителният директор на ВМЗ ЕАД инж. Иван Гецов посочи, че дружеството полага усилия и за подобряване условията на труд чрез мащабна инвестиционна програма. В процес на реконструкция и модернизация са производствените звена на площадка Иганово.
„ВМЗ е ключово предприятие за региона и за българската икономика. Ще положим всички усилия то да продължи да се модернизира и развива чрез разширяване и надграждане на съществуващите производствени мощности, както и да осигурява устойчиви работни места и по-високи възнаграждения“, коментира министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов.
Той припомни, че ВМЗ е структуроопределящо предприятие за военно-промишления комплекс и играе съществена роля, както за националната сигурност, така и за икономиката на страната.
|