| УМБАЛ „Свети Георги“ организира дни за безплатни консултации при заболявания на щитовидната жлеза |
| Вторник, 26 Май 2026 10:04 |
|
Кампанията ще се проведе на 27 и 28 май след предварително записване в Клиниката по ендокринология и болести на обмяната
Безплатни прегледи на щитовидната жлеза ще проведе Клиниката по ендокринология и болести на обмяната към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив на 27 и 28 май 2026 г. Инициативата е част от кампанията на лечебното заведение „Здраве за всички“, насочена към осигуряване на достъпна специализирана медицинска помощ, профилактика и навременно лечение. Щитовидната жлеза има важна роля за регулирането на метаболизма чрез хормоните, които произвежда. Сред най-честите заболявания са хипотиреоидизмът, хипертиреоидизмът, тиреоидитът на Хашимото, гушата и възлите на щитовидната жлеза. Специалистите посочват, че нарушенията във функцията на щитовидната жлеза могат да бъдат свързани с генетична предиспозиция, автоимунни заболявания, прием на определени медикаменти, както и с фактори като стрес и начин на хранене. По-често засегнати са жените. От безплатните прегледи могат да се възползват пациенти с вече установено заболяване, както и хора с оплаквания, насочващи към нарушения във функцията на щитовидната жлеза. При необходимост специалистите ще препоръчат допълнителни изследвания или последващо лечение. Консултациите ще се извършват на територията на Клиника по ендокринология и болести на обмяната към УМБАЛ „Свети Георги“ на бул. „Васил Априлов“ 15А с предварително записване на телефон: 032 602 395 (всеки делничен ден между 09.00 ч. и 12.00 ч. )
|



