| Община Карлово търси помощ за МБАЛ "Д-р Киро Попов" от Медицински център 1 |
| Сряда, 20 Май 2026 11:53 |
|
Кметът на община Карлово д-р Емил Кабаиванов и председателят на Общинския съвет Доньо Тодоров, в писмо до д-р Атанас Юнаков, управител на „Медицински център 1“ ЕООД, са поискали да бъде оказано съдействие за решаване на проблема с временния недостиг на медицински специалисти в общинската болница, съобщиха от пресцентъра на Община Карлово. Във връзка с възникналата необходимост от осигуряване на нощни дежурства в МБАЛ „Д-р Киро Попов“ – Карлово ЕООД, ръководителите на Общината искат от д-р Юнаков да предостави възможност на медиците от МЦ – 1 да дават нощни дежурства в лечебното заведение. Условията за осъществяване на този допълнителен труд ще бъдат договорени допълнително, се казва в писмото. |



